Predavanje i radionica: Bihejvioralna integracija

U petak, 18. novembra 2022. godine u 15 časova (do 17 časova) u Svečanoj sali Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Institut i Katedra za socijalnu medicinu, Laboratorija za infodemiologiju i upravljanje infodemijom i Centar-Škola javnog zdravlja i menadžmenta u sistemu zdravstvene zaštite vas pozivaju na predavanje i diskusiju na temu „Od ideje do namere: izgradnja puteva promene ponašanja kroz bihejvioralnu integraciju u cilju povećanja obuhvata vakcinacijom protiv KOVID-a 19“.

Predavanje će održati Dr Lin Kogsvel (Dr Lynne Cogswell, The Manoff Group), doktor nauka u oblasti kognitivne psihologije i u oblasti međunarodnih odnosa, sa preko 45 godina iskustva u društvenim promenama i promeni ponašanja, posebno u komunikaciji za društvene promene, ponašanju i organizacionim promenama. Radila je u preko 40 zemalja širom sveta, u Africi, Aziji i istočnoj Evropi. Njen rad obuhvata zdravstvene teme kao što su imunizacija i KOVID-19, teme ekonomskog razvoja kao što su poljoprivreda i ribarstvo, i teme demokratije i upravljanja kao što su trgovina ljudima i rešavanje sukoba.

Na predavanju, osim metode bihejvioralne integracije, biće prikazani i bihejvioralni profili i radne verzije strategija za povećanje obuhvata vakcinacijom u ključnim/rizičnim populacijama u našoj zemlji. Učesnici će biti pozvani na diskusiju o identifikovanim ključnim faktorima kao i o predloženim strategijama.

U cilju bolje organizacije događaja obavezna je registracija.

Link za registraciju: https://redcap.link/bihejvioralnaintegracija