ASPHER 2022 Deans’ & Directors’ Retreat – Sofia, Bulgaria

Poštovane koleginice i kolege,

Od 14. do 16. oktobra 2022. godine u Sofiji održan je sastanak dekana i direktora škola javnog zdravlja u Evropi (Asocijacija škola javnog zdravlja evropskog regiona – ASPHER).

Naš Centar – Školu javnog zdravlja i zdravstvenog menadžmenta predstavljala je prof. dr Aleksandra Jović Vraneš.

Sastanak je bio prilika za razmenu znanja, iskustava, dobrih praksi u oblasti javnog zdravlja, kao i mogućnosti jačanja međusobne saradnje u cilju unapređenja agende međunarodnog javnog zdravlja.

Ovo je jedna u nizu aktivnosti kojima Centar – Škola javnog zdravlja i zdravstvenog menadžmenta nastavlja da radi na podizanju svoje vidljivosti, odnosno privlačenju domaćih i inostranih studenata za različite nastavne programe i edukacije.