Jelena Ilić Živojinović

Pasterova 2, 11000 Beograd

Jelena Ilić Živojinović

Docent

Doc. dr Jelena Ilić Živojinović je nastavnik Katedre Higijene sa medicinskom ekologijom Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Doktorsku disetaciju pod nazivom “Analiza povezanosti socio – ekoloških faktora i akademskog stresa sa mentalnim zdravljem studenata” odbranila je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2015. godine. U Školi javnog zdravlja radi od njenog osnivanja, kao predavač na master programima. Glavna polja interesovanja uključuju oblast upravljanja medicinskim otpadom, mentalno zdravlje adolescenata i mladih, akademski stres i zagađenje vazduha.

Opšte informacije

• Institut za higijenu sa medicinskom ekologijom
  • Katedra Higijena sa medicinskom ekologjijom
  • Pasterova 2, 11000 Beograd, Srbija
  • jelena.ilic-zivojinovic@med.bg.ac.rs
  • jelenil77@gmail.com

Predmeti

• 1. MS „Javno zdravlje“
  • Životna sredina i zdravlje
  • Zaštita i unapređenje zdravlja dece i omladine

Nauka i projekti

• Projekat Minstarstva prosvete nauke i tehnološkog razvoja • Naziv projekta: Arterijska hipertenzija – eksperimentalna i interventna studija faktora rizika • Broj projekta: 175078 • Rukovodilac: prof. dr Goran Belojević
  • Međunarodni projekat • Naziv projekta: Tehnička podrška za tretman medicinskog otpada u Srbiji • Broj projekta: 08СЕР/31/12/001 Projekat je bio finansiran od strane Evropske unije i Ministarstva zdravlja Republike Srbije
  • Međunarodni projekat • Naziv projekta: The European Master of Public Health. Međunarodni projekt ASPHERA, od 2007-2010.

Publikacije

• Krdžić I, Kenić M, Šćepanović M, Soldatović I, Ilić Živojinović J, Radovanović D. Parameters of radical resection in laparoscopic and open colon and rectal surgery. Vojnosanit Pregl 2020; 77(5): 532–538.
  • Ilić Živojinović J, Backović D, Belojević G, Valčić O, Soldatović I, Janković J. Predictors of burnout among Belgrade veterinary students: A cross-sectional study. PLoS One. 2020; 15(3): e0230685. Published: March 24, 2020 https://doi.org/10.1371/journal.pone.0230685 M22
  • Ilić Živojinović J, Backović D, Soldatović I, Belojević G. Correlates of Burnout Syndrome among Belgrade Medical Students – A Cross-Sectional Study. Croatian Journal of Education: Hrvatski časopis za odgoj i obrazovanje, Vol. 21 No. 4, 2019.
  • Gavrilovic A, Toncev G, Boskovic Matic T, Vesic K, Ilic Zivojinovic J, Gavrilovic J. Impact of epilepsy duration, seizure control and EEG abnormalities on cognitive impairment in drug-resistant epilepsy patients. Acta Neurol Belg. 2019 September; 119(3):403–410.
  • Ilić Živojinović J, Ilić B, Backović D, Tomanić M, Gavrilović A, Bogdanović LJ. Knowledge and attitudes on medical waste management among Belgrade medical and dental students. Srp Arh Celok Lek 2019 May-Jun;147(5-6):281-285.
  • Marmut Z, Belojević G, Backović D, Ilić Zivojinović J, Tomanić M, Hadžić E. Tinnitus among Serbian secondary school students in relation to their behavior and habits. Noise Health 2014;16(69):73-78.

Vannastavne aktivnosti

• Dod. dr Jelena Ilić Živojinović je bila sekretar katedre za poslediplomsku nastavu iz Higijene sa medicinskom ekologijom u periodu od januara 2006. do decembra 2007. godine i sekretar katedre Higijene sa medicinskom ekologijom od januara 2012. godine do danas.
  • Dod. dr Jelena Ilić Živojinović je dobila Zahvalnicu za posvećenost u radu sa studentima 04.04.2018. godine i 04.04.2019. godine.