Vuk P. Marušić

Višegradska 26a, 11102 Beograd

Vuk Marušić

Asistent

Prof. Dr Aleksandra Jović-Vraneš nastavnik je na Katedri za socijalnu medicinu Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Doktorsku disetaciju pod nazivom „Ispitivanje zdravstvene pismenosti među korisnicima usluga primarne zdravstvene zaštite “ odbranila je na Medicinskom fakultetu u Beogradu 2010. godine. U Školi javnog zdravlja radi od njenog osnivanja, kao predavač na master i doktorskim programima. Glavna polja interesovanja uključuju promociju zdravlja, zdravstveno vaspitanje i zdravstvenu pismenost, kao i ljudska prava. Od 2019. godine je rukovodilac Centra škole javnog zdravlja i zdravstvenog menadžmenta u sistemu zdravstvene zaštite.

Opšte informacije

• Institut za epidemiologiju
  • Katedra za epidemiologiju
  • Višegradska 26a, 11000 Beograd, Srbija
  • vuk.marusic@med.bg.ac.rs
  • ResearchGate
  • ORCID

Predmeti

• 1. MS „Javno zdravlje“
  • Epidemiologija u javnom zdravlju
  • 2. MS „Public Health“
  • Epidemiology in Public Health

Nauka i projekti

• Projekat Minstarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja • Naziv projekta: „Kliničko-epidemiološka istraživanja najčešćih neželjenih događaja tokom bolničkog lečenja” • Broj projekta: 175046 • Rukovodilac projekta: prof. dr Ljiljana Marković-Denić

Publikacije

• Marusic V, Markovic-Denic L, Djuric O, Cirkovic A, Nikolic V, Dubljanin-Raspopovic E, Kadija M. Incidence and Risk Factors of 30-Day Surgical Site Infection after Primary Total Joint Arthroplasty in a Middle-Income Country: A Single-Center Experience. Int J Environ Res Public Health 2021;18(3):863.
  • Djuric O, Markovic Denic L, Popovac S, Todorovid J, Marusic V, Maksimovic N. Awareness and knowledge about HPV infection and HPV vaccination among women undergoing cytology and colposcopy in Serbian cervical cancer counseling center. J BUON 2020;25(1):116-124.
  • Selakovic I, Dubljanin-Raspopovic E, Markovic-Denic L, Marusic V, Cirkovic A, Kadija M, Tomanovic-Vujadinovic S, Tulic G. Can early assessment of hand grip strength in older hip fracture patients predict functional outcome? PLoS One 2019;14(8):e0213223.
  • Djuric O, Denic Lj, Jovanovic B, Jovanovic S, Marusic V, Bumbasirevic V. Bacterial bloodstream infections in level-I trauma intensive care unit in Serbia: incidence, causative agents and outcomes. J Infect Dev Countr 2018;12(12):1079-1087.
  • Marusic V, Markovic Denic L. Attitudes of the final year medical students towards emigration. Medicinski casopis 2018;52(3):91-97.
  • Marusic V, Markovic-Denic L, Djuric O, Protic D, Dubljanin-Raspopovic E. Knowledge about Blood-borne Pathogens and the Prevalence of Needle Stick Injuries among Medical Students in Serbia. Zdr Varst 2017;56(3):179-184.
  • Gazibara T, Marusic V, Maric G, Zaric M, Vujcic I, Kisic-Tepavcevic D, Maksimovic J, Maksimovic N, Denic LM, Grujicic SS, Pekmezovic T, Grgurevic A. Introducing E-learning in Epidemiology Course for Undergraduate Medical Students at the Faculty of Medicine, University of Belgrade: A Pilot Study. J Med Syst 2015;39(10):12.
  • Todorovic J, Djuric D, Marusic V, Arbutina D, Markovic Denic L. Medical studnets’ knowledge level about Ebola. Medicinski casopis 2015;49(4):105-109.
  • Markovic-Denic L, Maksimovic N, Marusic V, Vucicevic J, Ostric I, Djuric D. Occupational exposure to blood and body fluids among health-care workers in Serbia. Med Princ Pract. 2015;24(1):36-41.

Vannastavne aktivnosti

• Član komisije za onlajn nastavu Medicinskog fakulteta u Beogradu