Cilj predmeta je osposobljavanje polaznika da kritički evaluiraju postojeće i primenjuju nove pristupe i tehnike informaciono-komunikacionih tehnologija u zdravstvu.
Sadržaj predmeta
Teorijska nastava: P-01: Osnovi informatičke pismenosti i teorije sistema. P-02: Informacioni sistemi. P-03: Sistemsko – tehnološki okvir za primenu IKT –a. P-04: Evolucija primene IKT -a. P-05: Internet kao globalna IKT infrastruktura. P-06: Internet i elektronsko poslovanje P-07: Zaštita privatnosti na Internetu. P-08: Integracija Interneta i mobilne telefonije. P-09: Slučajevi primene IKT -a u zdravstvu. P-10: Zdravstveni informacioni sistemi. P-11: Konvencionalni ambulantni i klinički informacioni sistemi. P-12: PACS sistemi. P-13: Sistemi za podršku odlučivanju – Dijagnostički informacioni sistemi. P-14: Telemedicinski sistemi. P-15: Virtuelna realnost (VR) u medicini. VR u obrazovanju. VR u dijagnosticiranju. VR u hirurgiji.
Praktična nastava: Vežbe, Drugi oblici nastave, Studijski istraživački rad. Studenti imaju vežbe iz navedenih nastavnih jedinica. Praktična nastava se odvija u Laboratoriji za multimedijalne komunikacije. Rad obuhvata praktičnu primenu odabranih informaciono-komunikacionih tehnologija u zdravstvu u laboratorijskim uslovima. Student je obavezan da odbrani vežbe i realizuje postavljeni zadatak iz oblasti primene informaciono-komunikacionih tehnologija u zdravstvu
Osnovni cilj studijskog programa Master menadžmenta u sistemu zdravstvene zaštite je priprema kompetentnih profesionalaca u oblasti menadžmenta u sistemu zdravstvene zaštite koji će posedovati znanja i veštine potrebne za izvođenje javnozdravstvenih funkcija.